Časozberna výstava na tému "Povalac"

Pri príležitosti 10. výročia vzniku Spoločnosti POVALAČ sme zozbierali niekoľko umeleckých artefaktov na tému POVALAČ a stále v tom pokračujeme :)

Tu je text z katalógu k výstave.

Spoločnosť Povalač vznikla v roku 2002 v kuchyni pri slivovičke ako recesistická partia dvoch ľudí, mňa a Brniaka – viceprezidenta Spoločnosti. Základom bolo zachovanie tradície povalačstva v jeho plnej kráse :)
Názov sme si požičali od legendárnej dvojice Lasica – Satinský a ich scénky, kde sa majster Satinský povaľuje.

Po čase sme medzi seba začali prijímať nových členov, našich priateľov a udeľovať čestné členstvá iným priateľom, ktorí si to zaslúžili a rozrástli sme sa na renomovanú spoločnosť :)
Za 10 rokov sme urobili množstvo koncertov, divadelných predstavení, výstav, večierkov a krásnych posedení – pokračujeme v tom, čo nás ešte stále baví.

Výstava k 10.výročiu založenia Spoločnosti Povalač je moja srdcová záležitosť. Veľmi pozorne som vyberal ľudí, ktorých som oslovil s témou – POVALAČ. Záležalo mi, aby oslovený bol nielen umelcom, ale hlavne aj človekom. Myslím, že sa to podarilo, diela sú nádherné. Ďakujem všetkým výtvarnikom za ochotu, čas a energiu, velice si to vážim.

Užite si výstavu a nazdravie
Želám veľa radosti

S úctou Mišo Malicher

Diela a ich autori

Kliknite na obrázky pre zväčšenie...

FaceBook Povalač